Güncel

Android ve Dijital Yayıncılık

AndroidAkıllı telefonların yaygınlaşması ile özel e-kitap okuyucular dijital yayın okuma işlevini bu cihazlara bırakır gibi oldular. Her ne kadar parlayan ekranlarda kitap ve diğer dijital yayınların okunması ilk bakışta hoş olmasada bir çok okuyucu ekstra bir e-kitap okuyucu almaktansa yanlarında taşıdıkları cep telefonlarını e-kitap okuyucu olarak kullanmayı tercih etmekteler.

Elektronik mürekkep teknolojisi ve ekran teknolojilerinin gelişmesi neredeyse basılı kitap görünümüne yakın e-kitap okuyucuların üretilmesini sağladı. Amazon Kindle ile pazarın büyük bir kısmına hakim olup e-kitap pazarını kapattı gibi görünürken, iPad ve iPhone gibi klavyeli cep telefonlarından farklı, büyük ekranları olan ürünler piyasaya çıktı ve bir anlamda alternatif e-kitap okuma platformu algısı yarattılar. Apple iTunes üzerinden bir kitap satış platformu bile inşa etti ve cihazlarında dijital yayın okumak için yazılımlar sundu.

Yine pazar belirli bir alana kaydı gibi gözükürken, Android işletim sistemi Apple ürünlerini yakaladı ve geçti. Bizde Android ve Dijital Yayıncılık ile alakalı bir sunumu sizinle paylaşmak istedik.

Top

Bir Cevap Yazın

Required fields are marked *.


Top
Google+